Sunmuş olduğumuz tüm servis ve hizmetler https://www.monamakine.com/ adresi tarafından Mona Makine Tochnology Pazarlama Dış Ticaret Limited Şirketi’ne ait olarak işletilmektedir.

Mona Makine Technology olarak, web sitemiz üzerinde yapacağınız işlemlerde kişisel bilgilerinizin ve verilerinizin gizliliğini önemsiyoruz. Bu doğrultuda teknik, idari ve yasal tüm gereklilikleri yerine getirerek, kullanıcıların web sitemiz üzerinde sorunsuz bir internet deneyimi yaşamasını sağlıyor. Kullanıcı mahremiyetini ön plana çıkararak verilerinizi, yasal zorunluluklar ve şirket politikaları gerektirmedikçe kesinlikle üçüncü taraflarla paylaşmıyoruz. Sitemizde güvenlik altyapıları kullanarak, yapacağınız tüm işlemlerde tamamen güvenli bir internet deneyimi yaşamanızı sağlıyoruz.

Mona Makine olarak gizliliğinize ve kişisel bilgileriniz korunmasına ilişkin hassasiyetimizi işbu “Gizlilik Politikası” kapsamında size aktarmak istiyoruz. İşbu gizlilik politikası; kişisel verileriniz nasıl ve hangi amaçlarla kullanıldığı, kişisel verileriniz toplanması süreci, hangi veri ve bilgilerin toplandığına ilişkin detayları aktarmak amacıyla hazırlanmıştı. İşbu Gizlilik Politikasının; https://www.monamakine.com/ dışında herhangi bir üçüncü şahıs, iş birliği yaptığımız markalar ya da yan kuruluşlarımızla bağlayıcılığı yoktur. Sadece https://www.monamakine.com/ adresinde sunulan hizmetleri ve servisleri kapsamaktadır.

Hangi Veri ve Bilgilerinizi Topluyoruz?

Web sitemiz üzerinden; hesap oluşturduğunuzda, bültenlerimize abone olduğunuzda, çerezlere izin verdiğinizde, form doldurmak suretiyle herhangi bir başvuruda bulunduğunuzda çeşitli bilgileriniz topluyoruz. Bu bilgiler; isim ve soy isim, firma bilgileri ve adresi, cep telefonu numaraları, yerleşik telefon numaraları, e-posta adresi şeklindedir. Söz konusu bilgilerin dışında web sitemiz üzerinden sağladığımız hizmetlerde herhangi bir ek kişisel bilgi toplanmamaktadır.

Bununla birlikte web sitemiz üzerinden sağladığımız hizmetlerde size daha iyi bir internet deneyimi yaşatabilmek amacıyla bazı verileri topluyoruz. Bu veriler, şirket politikamızın uygulanması ve size sunmuş olduğumuz hizmet kalitesini artırılmak amacıyla toplanarak işlenir. Topladığımız veriler, internet üzerinde gerçekleştirdiğiniz işlemler veya web sitemizdeki hareketlerinizin analiz edilmesi üzerinedir. Söz konusu veriler; bulunduğunuz sayfa, sitemize yaptığınız ziyaretin süresi, ziyaret boyunca bulunduğunuz sayfalar, sitemizi ziyaret etme sıklığınız, yaptığınız işlemlerin türü, IP adresiniz, indirdiğiniz dokümanlar, fare ve imleç yardımıyla yaptığınız işlemler, sayfalar arasındaki geçişler ve burada belirtilmeyen başkaca uygulamaları içermektedir.

Toplayarak size çok daha kaliteli hizmet sağlamak amacıyla işlediğimiz bu veriler, web sitemizin sunucularında güvenle saklanmaktadır.

Veri ve Bilgilerinizi Hangi Amaçla Topluyoruz?

Firmamız tarafından web sitemiz üzerinden topladığımız verilerinizi, toplayarak işlememizdeki amacımız; sizlere çok daha kaliteli hizmet sağlayarak internet kullanımı deneyiminizi artırmak ve yasal gerekliliklerin oluşması halinde söz konusu bilgileri adli makamlar veya kolluk kuvvetleriyle paylaşmak üzerinedir. Bunun dışında kişisel verileriniz sistemlerimizde güvenle saklanır. Veri ve bilgilerinizi toplama ve/veya işleme amaçlarımızı genel olarak şu şekilde detaylandırarak açıklamak isteriz: Web sitemiz üzerinde oluşturduğunuz profilinizi sürdürülebilir şekilde kullanmanızı sağlamak ve kişisel deneyiminizi artırmak,

 • Size teknik anlamda çok daha kaliteli ve yüksek standartta bir hizmet sağlamak,
 • Gerekliliğin oluşması halinde sizlere sunmuş olduğumuz hizmetler hakkında detaylı bir bilgilendirmede bulunmak,
 • Firmamız tarafından sağlanan hizmetler ve sunulan servislerin güncelliğini sürdürmek,
 • Müşteri hizmetleri standardımızı geliştirmek ve müşteri ilişkilerini yönetmek,
 • Talep ettiğiniz işlemleri yerine getirerek uygulamak,
 • Pazarlama stratejileri geliştirerek, tanıtım organizasyonlarını yönetmek,
 • Kullanıcı bilgilerinizi tarafınıza çeşitli iletişim yöntemleri aracılığıyla iletmek,
 • Firmamız tarafından sağlanan avantaj, indirim, promosyon ya da fırsatlardan en efektif şekilde yararlanabilmeni sağlamak,
 • İlgili mevzuatlar ve yasal durumlar hakkında sizleri bilgilendirmek.

Verileriniz ve Üçüncü Taraflar

Web sitemiz tarafından toplanan ve işlenen kişisel verileriniz asla üçüncü taraflarla paylaşılmaz. Bununla birlikte kişisel verilerinizin üçünü taraflarla paylaşılmasına ilişkin yasa ve kanunların emrettiği bazı özel durumlar bulunur. Bu tarz durumların meydana gelmesi halinde web sitemiz tarafından toplanan ve işlenen kişisel verileriniz ilgili adli merciler ya da kolluk kuvvetleriyle paylaşılabilir. Bu tarz paylaşımların sınırları, düzenlenmiş olan mevzuatlarla belirlenmiştir. Bu doğrultuda web sitemiz tarafından işlenen verilerinizin ilgili mevzuatlar kapsamında adli makamlar veya kolluk kuvvetleriyle paylaşılmasını gerektiren durumlar genel hatlarıyla şu şekildedir:

 • Firmamızın güvenliğinin ve mülkiyetinin korunması,
 • Web sitemiz tarafından sağlanan hizmet ya da sunulan servisler sonucunda ihtilafların yaşanması,
 • Diğer müşterilerimizi doğrudan ya da dolaylı yoldan etkileyebilecek davranışlarda bulunmanız,
 • Diğer müşteri veya kullanıcılarımızın güvenliğini ihlal eden durumların oluşması,
 • Herhangi bir yasal işlem durumunda kolluk kuvvetleri veya adli makamların bilgi talep etmesi,
 • Başka bir girişim tarafından sunmuş olduğumuz hizmetlerin satın alınması,

Burada belirtilen durumlarla sınırlı olmamak kaydıyla kişisel verileriniz, ilgili yasal mevzuatlarca belirtilen hallerde üçüncü şahıslarla paylaşılabilir. Söz konusu durumların dışında hiçbir şart altında verileriniz veya kişisel bilgileriniz, üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

Kişisel Verilerinizin Korunmasına İlişkin Detaylar

Mona Makine Technology olarak kişisel bilgilerinizin internet ortamında güvenle korunabilmesi adına tüm teknik yatırımları yaparak gereklilikleri yerine getiriyoruz. Üçüncü tarafların verilerinize ulaşmasını engellemek, firmamızın sorumluluğu altındadır. Bu doğrultuda elektronik ortamda alınabilecek tüm tedbirleri, en yüksek standartta alarak hizmetlerimizi sağlıyoruz. Mona Makine, olası aksaklıklar karşısında alabileceği tüm tedbirleri aldığından, herhangi bir sorunun teşekkül etmesi halinde bu sorunun kaynağı olarak görülemez.